Wyjątkowy pierwszy taniec

Wyjątkowy pierwszy taniec – TOP 10 – najlepsze inspiracje

Wyjątkowy pierwszy taniec – 10 ciekawych inspiracji

Prawie każda przyszła Para Młoda stresuje się zazwyczaj do pierwszego tańca – potem emocje stopniowo opadają. Ale pierwszy taniec? Ten musi być szczególny, piękny, wzruszający, a czasem wręcz powalający. W końcu to jest jedyny taniec na weselu, w czasie którego wszystkie bez wyjątku oczy są skierowane właśnie na Was. TAK, to musi być WYJĄTKOWY PIERWSZY TANIEC…

Zapisać się na kurs tańca, czy próbować samodzielnie? Jedna piosenka, czy cały mix? Klasycznie czy nowocześnie? Zatańczyć wzruszającego walca angielskiego, czy przytulić się przy „What a wonderful world”? Zatańczyć samemu, czy wciągnąć w to świadków i znajomych? Wymyśleć niezapomnianą wręcz choreografię, czy poszukać gotowego, sprawdzonego szablonu? Tyle pytań można sobie zadać, by stworzyć wyjątkowy pierwszy taniec.

Czas na inspiracje…

Wyjątkowy pierwszy taniecNawet jeśli chcecie wymyśleć zupełnie własną choreografię lub zdać się na zawodowego instruktora tańca, nie zaszkodzi podeprzeć się kilkoma przykładami. Czy wykorzystacie te pomysły w pełni, czy tylko pomoże Wam to wybrać odpowiedni kierunek – warto posłużyć się dzisiejszymi, nowoczesnymi mediami.

Kiedyś nagranie z pierwszego tańca było dostępne tylko na płycie DVD lub jeszcze wcześniej na kasetach VHS, dla siebie i dla rodziny. Praktycznie żadnej możliwości zainspirowania się. Dzisiaj jest zupełnie inaczej – przede wszystkim mamy Youtube czy Facebook’a i tysiące par, które chwalą się własnym pierwszym tańcem. Czemu więc nie podejrzeć tego, co udało im się wyczarować na przyjęciu weselnym.

Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najciekawszych, najpiękniejszych lub najbardziej zaskakujących pierwszych tańców, jakie można znaleźć w sieci. Miłego oglądania. W komentarzu pod artykułem dajcie znać, który film podobał się Wam najbardziej.

Wyjątkowy pierwszy taniec – romantyczny walc wiedeński

Polskie wesele i piękna choreografia do romantycznego walca wiedeńskiego na początek.

Wyjątkowy pierwszy taniec – walc angielski z niespodzianką

Kolejne polskie wesele – nie myślcie, że najfajniejsze inspiracje będą tylko z zagranicy. Piękny początek i choreografia do walca angielskiego i szokujące zakończenie – to trzeba obejrzeć:

Wyjątkowy pierwszy taniec – Dirty Dancing

Klasyka, choć nieco już zapomniana, a szkoda. Piękne wykonanie kultowego tańca z filmu „Dirty Dancing”. Oczywiście ze skokiem i unoszeniem na końcu. Ciekawym rozwiązaniem jest teledysk w tle pokazujący, jak para ćwiczyła przed tym tańcem. Choć czy nieco nie odwraca to uwagi?

Wyjątkowy pierwszy taniec – Michael Jackson

Czasem pojawia się któryś z utworów Michaela jako jeden z wielu w miksie. Ale by pojawił się cały? To już jest coś. Nizwykły taniec i ciekawe wcielenie się Pana Młodego. Zobaczcie:

Wyjątkowy pierwszy taniec na plaży?

W sumie czemu nie. Zwłaszcza, że i na plaży można stworzyć świetne warunki do tańca. Układ do jednej piosenki i niezwykle żywiołowe wykonanie.

Wyjątkowy pierwszy taniec – walc + mix

Wyjątkowy pierwszy taniec i mam wrażenie, że nie tańczą go amatorzy. Na pochwałę zasługuje również wciągnięcie wielu, wielu gości do zabawy i choreografii.  Przy tym tańcu należy zwrócić uwagę na kilka szczegółów technicznych które psują niestety odbiór tak fantastycznego dzieła, jakie przygotowała Para Młoda. Tę uwagę weźcie sobie przede wszystkim do serca: goście, operatorzy kamer i obsługa lokalu. Pierwszy taniec to krótki, kilkuminutowy spektakl, którego nic ani nikt nie powinien zakłócić. Para Młoda jest tu najważniejsza i tylko to się liczy.

Jeśli Młodzi tańczą pierwszy taniec – to goście biorą w tym aktywny udział, najczęściej jako obserwatorzy i dopingujący. Nie ma w tym czasie siedzenia przy stołach, spacerowania po obiekcie, czy zajmowania się czymkolwiek. Te 5 minut dajcie Parze Młodej. Obsługa nie powinna robić czegokolwiek w czasie pierwszego tańca – ani sprzątania talerzy, ani podawania dań – niczego co mogłoby zakłócić pierwszy taniec lub, co gorsza, zostać uwiecznione na nagraniu lub zdjęciach – tak jak w tym przypadku otwierające się w tle drzwi. Wyobrażacie sobie, co by było, gdyby w czasie spektaklu w teatrze sprzątaczka zaczęła trzepać kotarę za aktorami…??? Może byłoby to komiczne, ale na weselu już nie jest…

Co do video – prawdopodobnie nagranie pochodzi od jednego z gości, a nie od głównych kamerzystów – nie znalazłem ich nagrania w sieci. Dlatego widzimy ciągle wchodzącego w kadr innego kamerzystę. Nawet jeśli w tym wypadku można to uzasadnić, to często zdarza się, że widzimy takie obrazki nawet na finalnym materiale video.

Mam nadzieję, że te sugestie pozwolą Wam uniknąć podobnych wpadek na Waszych weselach. Para Młoda na gości ma niewielki wpływ, ale już na obsługę jak najbardziej… Dajcie znać w komentarzu poniżej artykułu, czy zgadzacie się ze wspomnianymi sugestiami? A może znacie jeszcze jakieś przypadki, przed którymi warto ustrzec przyszłych Młodych? Piszcie śmiało.

Oczywiście najważniejsze jest, że na tym filmie możemy wciąż obejrzeć wspaniały taniec i za to wielkie brawa dla Pary Młodej.

Wyjątkowy pierwszy taniec – pojedynek taneczny

Oto naprawdę ciekawy pomysł – Pani Młoda i druhny kontra Pan Młody i druhowie. Ten pojedynek przy świetnej organizacji i odpowiednim miejscu może się przerodzić na weselu w prawdziwe widowisko – warto rozważyć. Dla gości – mega przeżycie.

Wyjątkowy pierwszy taniec – popularny mix + bonus

Ciekawie wykonany popularny mix z mniej popularnych utworów, z humorem. Para sporo musiała ćwiczyć, by zapamiętać dość długą choreografię, ale wyszło świetnie. I kiedy goście myśleli, że to już koniec… sami zobaczcie…

Wyjątkowy pierwszy taniec – niespodzianka dla Pana Młodego

Jeśli Pani Młoda przerywa Ci pierwszy taniec, to może to być na początku nie tylko zaskakujące, ale i stresujące. Jednak jeśli dalej tworzy Ci niezwykłą niespodziankę wciągając w to koleżanki i „obsługę”… możesz się pozytywnie zaskoczyć. Oglądajcie:

Nie pierwszy taniec, ale również niespodzianka, tym razem dla Pani Młodej

I znów polskie wesele – wspaniała niespodzianka dla Pani Młodej w wykonaniu Pana Młodego i jego wyjątkowych przyjaciół. Na pochwałę zasługuje tutaj również realizacja video – ten film się po prostu dobrze ogląda. Oby więcej takich niespodzianek!

 

Jak Wam się podobało?

Dajcie znać w komentarzu poniżej, który z pierwszych tańców podobał Wam się najbardziej i dlaczego? Na wszystkie komentarze z przyjemnością odpowiem, a jeśli będzie ich dużo – przygotuję drugą część lub poruszę inną tematykę, chcecie? Piszcie również w komentarzach.

 


AUTOR:

Adam Jakubiak - wodzirej, dj, animatorWyjątkowy pierwszy taniec – artykuł opracował Adam Jakubiak.

 

Zobacz wizytówkę TUTAJ

 


Adam Jakubiak – DJ, Prezenter, Wodzirej, Muzyk, Showman, Animator
Od 1995 roku poprowadził ponad 600 wesel. Wraz z zespołem NEUTRINOband zdobył pierwsze miejsce na Festiwalu Muzyki Weselnej i trzecie miejsce na Mazowieckim Przeglądzie Kapel Weselnych. Trzy razy wygrywał „Maraton Uśmiechu” w TVN oraz zajął trzecie miejsce w ogólnopolskim finale.

Od 1996 prowadzi nieprzerwanie Agencję Artystyczną NEUTRINO oraz Studio Projektów Ślubnych, zajmujące się kompleksową organizacją ślubów i wesel.


Na wszyst­kie Wasze komentarze, opinie czy pyta­nia odpo­wiemy z pewnością i z przyjemnością. Pamię­tajcie tylko, by w cza­sie doda­wa­nia komen­tarza zazna­czyć okienka:Powiadamiaj mnie o wpisach– wtedy dosta­niecie powia­do­mie­nie, że ktoś odpo­wie­dział na Wasz komen­tarz.


Zasubskrybujcie, koniecznie z dzwoneczkiem, kanał YT Portalu Imprezowego – z każdym dniem pojawia się tam coraz więcej ciekawych filmów. Polub nas i obserwuj na FB i IG. Kanał YT:
Fanpage FB:
Instagram:

9 komentarzy

 1. Świetny artykuł! A te tańce? Teraz już tylko znaleźć chłopa, który nie ma dwóch drewnianych nóg… 😉

 2. Ciekawe propozycje, każdy może znaleźć coś dla siebie 😀 Najważniejsze jednak, by każdy czuł się dobrze! W końcu to jeden z najpiękniejszych dni w życiu 🙂

 3. Myślę, że w tym wypadku bardzo ważny jest wybór tańca do umiejętności tancerzy, żeby się nie ośmieszyli na własnym ślubie.

 4. … muszę przyznać, że niektóre tańce oglądało się z przyjemnością … od razu widać, kto umie tańczyć, a kto się uczył dopiero przed ślubem …

 5. A ja mam wrażenie, że ludzie byt mocno napinają się kiedy dochodzi do realizacji pewnych zadań.
  Dla kogoś kto nie lubi tańczyć, sprawdzał to i czuje, ze to nie dlatego, może lepiej zorganizować ślub bez pierwszego tańca ?

  1. Author

   Oczywiście jest to jakaś opcja… W końcu to Para Młoda o tym decyduje. Powiem Ci jednak, że mając doświadczenie z ponad 600 weselami, spotkałem się z różnymi wersjami pierwszego tańca, ale nigdy z taką, by go nie było.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *